אירועי רמת גן גבעתיים
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

מעשים טובים ברמת גן

עשרות מתנדבים ובראשם סגן ראש עירית ר''ג, אביהוא בן משה וחבר מועצת העיר, חיים גלרמן בלווית מנכ''ל ארגון ''מרפא לחיים'', נח גיל הגיעו לבית מעשים טובים ברמת גן על מנת לשמח את ילדי המקום במסגרת הפנינג מיוחד שנערך לקראת חג הפורים במקום.

עמי שרון ו24/02/2010

משמאל לימין:נח גיל, צבי יניב, אביהוא בן משה, חיים גלרמן, אורין נורי ומתנדב (צילום: עמי שרון)

אביהוא בן משה, סגן ראש העיר נושא דברים (צילום: עמי שרון)

עשרות מתנדבים ובראשם סגן ראש עירית ר''ג, אביהוא בן משה וחבר מועצת העיר, חיים גלרמן בלווית מנכ''ל ארגון ''מרפא לחיים'', נח גיל הגיעו לבית מעשים טובים ברמת גן  בניהולו של דוד משה על מנת לשמח את ילדי המקום במסגרת הפנינג מיוחד שנערך לקראת חג הפורים במקום.

''ארגון מרפא לחיים יחד עם ארגון חברה טובה שמגיעים לשמח ילדים בבית מעשים טובים יוצרים פורמולה של חברה מתוקנת המבוססת על נתנינה ועזרה לזולת'' אמר סגן ראש העיר, אביהוא בן משה.

הצטרף לברכות, חבר מועצת העיר ויו''ר המחלקה לת.ת, חיים גלרמן שאיחל חג שמח ודיבר על זכות הנתינה ושיבח את המתנדבים.

נח גיל, מנכ''ל ארגון ''מרפא לחיים'' אמר כי הארגון רואה זאת כזכות גדולה לשמח את אלו שגורלם לא שפר עליהם, הפעילות בפורים מצטרפת למגוון הפעילויות של הארגון במהלך כל השנה''.

מניסיון השנים הקודמות קיימת הערכה רבה לפעילות מסוג זה, ומשנה לשנה הולך הביקוש וגובר ואף נוספים לו עוד גופים רבים, הצמאים לפעילות השמחה במהלך כל השנה. "אירועי חנוכה וט"ו בשבט, שהסתיימו זה לא מכבר, השאירו רושם אדיר הן על האוכלוסייה שנהנתה ממנה, והן על המתנדבים ורבים מהמתנדבים הביעו נכונות לשוב לאחר מכן גם לפעילויות נוספות", ציין עוד גיל
כמדי שנה יצאו לקראת חג הפורים מתנדבי "מרפא לחיים" על מנת להביא את שמחת הפורים לילדים החולים ולבעלי הצרכים המיוחדים ברחבי הארץ. הפעילות המיוחדת כללה מסיבות וריקודים, תחפושות ושעשועים ועוד המון הפתעות כיד המלך.

לאור הביקוש הגדול לקיום המסיבות מצד גופי הרווחה השונים חברו אנשי "מרפא לחיים" לשני ארגונים נוספים: "חברה טובה" ו"חיים בדרך ארץ", שידם רב להם בארגון פעילות רחבת היקף, וביחד יפעלו הארגונים במשותף להבאת השמחה אל פתח ביתם של אלה, שהשמחה נעדרת מהם בדרך כלל, במסיבות ענק בכל רחבי הארץ.

 הפעילויות מתקיימות בין התאריכים 24/2/10 עד 4/3/10, י'- ט"ז באדר, פרט לתענית אסתר, י"א באדר.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. עוד מעשים טובים של ילדים
    (25/02/2010)
    יוזמה שהחלה במפגש הורים כיתתי וקרמה עור וגידים במהלך השנה, יצאה לפועל. ילדי כיתה ג' 1 בבית ספר רמת חן, החליטו לתרום ולפעול למען הקהילה. וכך היה. כל ילדי הכיתה נרתמו לפעילות משותפת למען ילדי העובדים הזרים והכינו משלוחי מנות ע"פ מצוות חג הפורים, ציירו ציורים וכתבו ברכות על מנת לשמח אותם לקראת החג. ביום ראשון האחרון, 21.2.2010, בתום יום הלימודים נסעו נציגי הכיתה לבית הנוער "קדימה עוז קסירר" שהוקם לפני כ-5 שנים מתוך ההכרה במצוקה הגוברת של ילדי מהגרי העבודה המתגוררים בתל אביב. ילדים אלה שאין להם מעמד חוקי בארץ, החיים בסביבה דלה ומסכנת ללא מסגרת חינוכית נורמטיבית, רובם נולדו בארץ והוריהם מגיעים מארצות מוצא שונות מרחבי העולם. חוסר הפניות של ההורים,הפערים התרבותיים בדפוסי החינוך והמודעות הנמוכה של ההורים לצרכים המיוחדים של ילדיהם, יוצרים מורכבות עצומה ומסגרת זו משמשת כפיתרון לחלק מהבעיות והפערים. במקום חיכתה להם מלאני, מתנדבת ומדריכה בבית הנוער שסיפרה לילדים כי במסגרת זו ילדי הקהילה הזרה (כיתות ב'-ה') מקבלים ארוחת צהרים חמה, עזרה בשיעורי בית, חוגי העשרה בתחומים שונים,פעילויות ערכיות בנושא שבועי, טיולים, הצגות, ועוד.. נציגי הכיתה הציגו את עצמם בפני הילדים, סיפרו מהיכן הם והסבירו מדוע הגיעו אליהם ומהי מצוות מתן משלוח מנות. לאחר שנשאלו מספר שאלות, השתתפו כולם בפעילות העשרה באמצעות המשחק חבילה עוברת. לקראת סיום הפעילות נאספו כולם לתמונה קבוצתית, הודו אחד לשני ונפרדו לשלום. בתום הביקור סיכמו תלמידי הכיתה את הרגשתם: "למדנו להכיר אוכלוסיה שונה מאיתנו ולדעת שילדים הם ילדים גם אם הם שונים במראה החיצוני או גרים במקומות שונים משלנו"

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | פרסמו קופון | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS