אירועי רמת גן גבעתיים
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

פריחה אומנותית במכללת תלפיות

לראשונה בתולדות מכללת תלפיות יציגו בוגרות המסלול לאמנות תערוכה בגלריה העירונית בחולון.התערוכה עוסקת בהתמודדות עם השכול בהקשר הדתי-אמוני.

ליטל דרור ו06/07/2016

(צילום: דוברות מכללת תלפיות)

ביום ראשון הקרוב תיפתח בגלרית חנקין בחולון תערוכת הבוגרות של המסלול לאמנות במכללת תלפיות.את התערוכה אוצרות: אורלי עזרן וטל יזרעאל ומציגות בה 18 מהסטודנטיות במכללה.התערוכה הנוכחית שהינה הראשונה שתוצג מחוץ למכללה תיפתח בטקס חגיגי במעמד ראשי המכללה, ראש עיריית חולון, מוטי ששון וראש המסלול לאמנות, ד''ר מתי פישר. התערוכה עוסקת בנושא האובדן והשכול.יש לציין כי לראשונה מוצגת תערוכת בוגרות מהמכללה בגלריה עירונית וזהו סמל נוסף להערכה המקצועית של עיריית חולון ככלל ו'גלריה חנקין' בפרט למסלול לאמנות במכללה.


הסטודנטיות  של המכללה מציגות התמודדות עם בן משפחה שנפטר, אובדן תינוק ולהבדיל התמודדות עם אובדן של נישואין. בחלק גדול מהעבודות ההתמודדות מלווה במסר אופטימי של התחלה חדשה ויציאה מעצב לשמחה ולעשייה.

הסטודנטית רעות בלולו מראה כיצד ניתן לעצור את הזמן באמצעות צילומים שמתעדים תנועה. לימור כהן מנסה למצוא משמעות ולהבין את האובדן בתוך ההקשר הדתי-אמוני של חג הפורים. הודיה עובדיה לוקחת תצלומי משפחה ומכסה ומטשטשת את דמות המת כביטוי לרגשות העצב והכעס שהיא חווה. מעין שרעבי יצרה שמלת כלה לבנה מנייר גרוס של מסמכי הגירושים המהווה התפכחות מהאידיליה המשווקת עם המושג "שמלת הכלה" יחד עם תחושת התחדשות. דנית ששון מתקרבת אל האובייקט עד כדי מגע חזותי היוצר טשטוש ומזמינה את הצופה לנסות ללקט את רגעיו האחרונים של המחסן עמוס הזיכרונות של סבהּ וסבתהּ. בפעולה רישומית אינטנסיבית מנסה בתאל לוי לבטא את תחושותיה בעקבות פטירתה הפתאומית של אחותה, וליעד צוברי בוחרת להנכיח את הפיצול בין הדמות לבין היעדרותה. התערוכה תוצג בימים: ד' תמוז - כ"א תמוז, תשע"ו (10.7.16 - 27.7.16) ב"גלריה חנקין" - רחוב חנקין 109 חולון

המסלול לאמנות במכללת תלפיות מכשיר מורים להוראת מקצועות האמנות החזותית בבתי הספר היסודיים (כיתות א'-ו') ובעל יסודיים (כיתות ז'-י'). המסלול קיבל את היתר המל"ג לפתוח תוכנית המכשירה מורים להוראת האמנות לקבלת תואר אקדמי "בוגר בהוראה" בתחום האמנות (.B.Ed).

בימים אלו נמצאת ההרשמה למסלול האמנות במכללת תלפיות בשיאה.לפרטים והרשמה:03-5128597.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת" | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | פרסמו קופון | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS